Mūsų istorija

Fabijoniškių bendruomenės asociacijos steigimosi istorija

Keletas fabijoniškiečių negalėjo ramiai stebėti kaip Žadeikos g. Nr. 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 16 A namų gyventojai bei vaikučius į darželį ir mokyklą vežantys tėvai kiekvieną rytą turėjo įveikti gatvės atkarpą dėl atsivėrusių duobių ir ištrupėjusios kelio dangos šalia kanalizacijos dangčių tapusios ekstremaliu kliūčių ruožu.

Tikslu surinkti informaciją ir sužinoti kokiu būdu būtų galima nors dalinai sutvarkyti gatvę buvo kreiptasi į keletą valstybinių institucijų, tačiau gauti žodiniai atsakymai nieko gero nežadėjo. Neliko nieko kito kaip žodinį prašymą keisti į raštišką bei renkant parašus sutelkti bendruomenę ir bendromis pastangomis spęsti problemą. Kaimynai su nuoširdžia nuostaba sutiko šią iniciatyvą“…gyvenu šiame rajone jau virš 20 metų, tačiau, kad kažkas imtųsi ir aukotų savo laiką bendram gerbūviui …dar nesusidūriau…“ Pasitaikė ir skeptiškesnių nuomonių“ …veltui vargstate…,  nieko nepasieksite…“

Atkaklumas ir nuoširdus noras padėti sau ir kaimynui motyvavo bet kokiomis sąlygomis padaryti darbą iki galo. Jau ankstyvą kitos dienos rytą, iki išnaktų rinktų, parašų šūsnis bei argumentuotas prašymas pasiekė atsakingas institucijas. Nors, dėl lėšų stygiaus ir nepalankaus metų laiko, gatvės nebuvo įmanoma suremontuoti iš pagrindų, bet bent jau didžiosios duobės ir įgriuvos šalia kanalizacijos šulinių dangčių buvo sutvarkytos.

Kadangi šis pirmas mažas žingsnelis pasiekė rezultatą, idėjos iniciatoriai ir įgyvendintojai:  Alvaras Bacevičius, Algis Seniūnas, Paulius Silickas, Romualdas Piurko, Dalia Bacevičienė, Emilis Misiulis nusprendė neleisti užgęsti iniciatyvai, imtis vienyti žmones ir patiems kurti gražesnę aplinką ir kaimyniškus santykius. Idėją palaikė ir kiti kaimynystėje gyvenantys entuziastai.
Šiandien nuo paprastos buitinės problemos sprendimo prasidėjusios veiklos archyvas vis gausiau ir intensyviau pasipildo nuveiktais darbais…