Filmavimo komanda dėkoja fabijoniškiečiams už bendradarbiavimą Fabijoniškėse filmuojant filmą „Černobylis“

2018 balandžio 27 08:50

Lietuvos kino gamybos kompanija UAB “Invicta Media” kartu su JAV TV kanalu HBO šiuo metu filmuoja filmą “Černobylis”. Šis penkių dalių TV filmas pasakos apie 1986-aisiais įvykusią Černobylio atominės elektrinės avariją ir didžiulį darbą, kurį likviduodami avarijos padarinius atliko mokslininkai, gelbėtojai ir paprasti gyventojai.

Filme daug svarbių scenų vyksta Pripetės mieste, įkurtame netoli Černobylio atominės elektrinės. Filmo kūrybinė grupė šias scenas filmuos Fabijoniškių mikrorajone, S. Stanevičiaus gatvėje ir Fabijoniškių alėjoje. Filmo kūrėjams tinkamas Fabijoniškių vizualumas, gražus išplanavimas ir mastelis.

Bendradarbiaujant su Vilniaus miesto savivaldybe  Fabijoniškėse filmuota keturias dienas gegužės 13-16 dienomis. Pasiruošimo ir filmavimo darbų metu buvo ribojamas eismas ir automobilių statymas kai kuriuose rajono kiemuose. Gyventojams apie visus su filmavimu susijusius veiksmus buvo teikiama informacija. Buvo parengtos laikinos stovėjimo aikštelės, automobilių statymui.

Visų pasirengimo ir filmavimo darbų metu tiek filmavimo organizatorių komanda, tiek apsaugos pareigūnai teikė visą informaciją apie tai, kur ir kada bus ribojamas eismas bei kur būtų galima statytis automobilius. Filmavimo organizatoriai buvo suinteresuoti ne tik nufilmuoti visas reikiamas scenas, bet ir sukelti kuo mažiau nepatogumų gyventojams.

Filmavimo organizatorių komandos nariai tiesiogiai informavo  gyventojus, supažindino juos su filmavimo planais ir aptarė klausimus, kurie gali iškilti. Informaciniai pranešimai buvo platinami ant automobilių, ant laiptinių durų, taip pat prie parduotuvių ir kitų vietų, kur informacija galėtų efektyviai pasiekti gyventojus.

Besiruošiant filmavimui buvo atlikti ir  šie darbai:

  • Apkarpyti krūmai, kad būtų gražūs ir tvarkingi;
  • Nuvalyti grafičiai nuo aplinkinių pastatų
  • Sutvarkyti ir perdažyti seni suoliukai
  • Rajone prisodinta gėlių, kurios likto visai vasarai

FILMAVIMO KOMANDA DĖKOJA FABIJONIŠKIEČIAMS UŽ SUPRATIMĄ IR PAGALBĄ.