Fabijoniškėse bus filmuojamas filmas „Černobylis“

2018 balandžio 27 08:50

Lietuvos kino gamybos kompanija UAB “Invicta Media” kartu su JAV TV kanalu HBO šiuo metu filmuoja filmą “Černobylis”. Šis penkių dalių TV filmas pasakos apie 1986-aisiais įvykusią Černobylio atominės elektrinės avariją ir didžiulį darbą, kurį likviduodami avarijos padarinius atliko mokslininkai, gelbėtojai ir paprasti gyventojai.

Filme daug svarbių scenų vyksta Pripetės mieste, įkurtame netoli Černobylio atominės elektrinės. Filmo kūrybinė grupė šias scenas filmuos Fabijoniškių mikrorajone, S. Stanevičiaus gatvėje ir Fabijoniškių alėjoje. Filmo kūrėjams tinkamas Fabijoniškių vizualumas, gražus išplanavimas ir mastelis.

Bendradarbiaujant su Vilniaus miesto savivaldybe planuojama Fabijoniškėse filmuoti keturias dienas gegužės 13-16 dienomis. Pasiruošimo ir filmavimo darbų metu bus ribojamas eismas ir automobilių statymas kai kuriuose rajono kiemuose. Šiuo metu teikiama pirminė informaciją gyventojams. Gegužės 11-17 dienomis bus parengtos laikinos stovėjimo aikštelės, kuriose bus siūloma statyti automobilius.

Visų pasirengimo ir filmavimo darbų metu tiek filmavimo organizatorių komanda, tiek apsaugos pareigūnai bus pasirengę pateikti visą informaciją apie tai, kur ir kada bus ribojamas eismas bei kur būtų galima statytis automobilius. Filmavimo metu planai kartais keičiasi dėl daugybės faktorių, kurių numatyti negalima, tačiau filmavimo organizatorių tikslas yra ne tik nufilmuoti visas reikiamas scenas, bet ir sukelti kuo mažiau nepatogumų gyventojams.

Filmavimo organizatorių komandos nariai stengsis tiesiogiai informuoti kuo daugiau gyventojų, supažindinti juos su filmavimo planais ir aptarti klausimus, kurie gali iškilti. Informaciniai pranešimai bus platinami ant automobilių, ant laiptinių durų, taip pat prie parduotuvių ir kitų vietų, kur informacija gali efektyviai pasiekti gyventojus.

Besiruošdami filmavimui bus atlikti ir  šie darbai:

  • Apkarpyti krūmai, kad būtų gražūs ir tvarkingi;
  • Nuvalyti grafičiai nuo aplinkinių pastatų
  • Sutvarkyti ir perdažyti seni suoliukai
  • Rajone prisodinta gėlių, kurios liktų visą vasarą

Planuojamas filmavimo grafikas:

DĖMĖSIO! FILMAVIMO GRAFIKAS

 

DĖKOJAME JUMS UŽ SUPRATIMĄ IR PAGALBĄ.