Tolerancijos dienos minėjimo renginiai

2018 lapkričio 10 13:13

Kiekvienais metais lapkričio 16 -ąją minima tarptautinė tolerancijos diena. Šią dieną norime priminti visuomenei apie tai kad įvairių gebėjimų ir fizinių galimybių žmonės turi teisę gyventi oriai, jaustis vertinami, reikalingi ir pilnaverčiai. Visa išvardinta priklauso tik nuo požiūrio. Fabijoniškių bendruomenės asociacija jau ne vienerius metus dirba šia linkme.


Renginio vieta pasirinkta neatsitiktinai, – blyninė „Pirmas blynas“ yra pirmoji įstaiga Lietuvoje, kurioje dirba intelekto negalios žmonės. Džiugu, kad šį pirmąjį žingsnį žengė ir pavyzdį parodė olandas socialinis darbuotojas Timas. Tai ženklus postūmis intelekto negalios žmonių oriam gyvenimui. Kad pavyzdys taptų užkrečiamu, svarbi kuo ankstyvesnė intelekto negalios vaikučių socializacija ir įtraukimas į bendrąją ugdymo sistemą.
Lapkričio 16 d. 12.oo val. Fabijoniškių bendruomenės asociacija iš arčiau pažinti intelekto negalią turinčių žmonių gebėjimus, galimybes dirbti ir jų siekti kviečia savivaldybės vadovus, Fabijoniškių mikrorajono mokyklų bendruomenių atstovus, bei patirtį bendroje sistemoje ugdant specialiųjų poreikių vaikus turinčius specialistus aptarti prie originaliosios blyninės pietų stalo.
Betarpiško susitikimo metu išgirsime apie gerąją integracijos patirtį, pasidalinsime įžvalgomis, aptarsime kliūtis integracijai ir išsklaidysime nuogąstavimus.
Renginio metu muzikiniais kūriniais džiugins mažasis solistas Adomas Dimša.

Susipažinti su blyninės „Pirmas blynas“ darbuotojais, paskanauti blynų ir pasidalinti įžvalgomis Fabijoniškių bendruomenės asociacija kitu suderintu laiku kvies bendruomenės aktyvistus, bei prisidės prie S. Stanevičiaus  progimnazijos organizuojamų renginių.

Veikla pagal 2018 m. nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2017–2019 metų veiksmų plano įgyvendinimo 2.3 priemonės „Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ įgyvendinimą Vilniaus miesto savivaldybėje