Animacija Abraomo Kulviečio klasikinėje gimnazijoje

2018 balandžio 17 16:47

Šiandien Abraomo Kulviečio klasikinėje gimnazijoje susitikome su  kūrybinių dirbtuvių vadovais, profesionaliais animacinių filmų režisieriais Jūrate Leikaite ir Valentu Aškiniu.


Renginyje panorę dalyvauti moksleiviai didžiai susidomėję klausėsi pasakojimų apie animacinių filmukų kūrimo kelią, žingeidžiai domėjosi specialiosiomis priemonėmis ir siekė jas išbandyti patys. Susipažinę su pagrindiniais animacijos kūrimo principais, pasirinko vieną iš lietuvių liaudies pasakų, draugiškai tarėsi, diskutavo ir kūrė jam originalų, toleranciją skatinantį scenarijų. Vėliau pasiskirstė vaidmenis ir ėmėsi piešimo.
Režisieriams Jūratei ir Valentui šauniai talkino dailės mokytoja Gintė.
Užsiėmimo metu sukurti piešinukų pagrindu bus kuriamas animacinis filmukas, o visi jaunieji dailininkai taps bendraautoriais. Metų gale visi projekto metu sukurti filmai  bus apjungiami į vientisą programą.
Visų sukurtų filmų programa rodoma Vilniuje, festivalio „Tolerancija“ uždarymo metu. Planuojama, kad finaliniai festivalio renginiai vyks LTMK muziejaus kino salėje, Lietuvos kinematografininkų sąjungos salėje arba M. Mažvydo bibliotekos kino salėje. Visi dalyviai bus pakviesti atvykti į festivalio uždarymą.

Dėkojame Abraomo Kulviečio klasikinės gimnazijos vadovams ir dailės mokytojai už  svetingumą, Jūratei ir Valentinui už kūrybiškumą, vaikučiams už įsitraukimą!

Akimirkos iš renginio: