„Kartu paverskim negalią galia“

2016 gegužės 15 06:55

Fabijoniškių bendruomenės asociacija aktyviai ieško galimybių skatinti veiklą, bendravimą, bendradarbiavimą ir vienas kito palaikymą bendruomenėje. Esame visuomenininkai, neturime etatinių darbuotojų, todėl stengiamės pagal esamas galimybes maksimaliai inicijuoti ir patys įgyvendinti projektus.  Ypatingą dėmesį skiriame šeimoms auginančioms vaikus su negalia bei patiriančioms atskirtį dėl neįgaliųjų integracijos priemonių stygiaus.

Projektų veiklomis siekiame priminti ir padėti pajusti, kad kiekvienas žmogus yra vertybė. Proto negalia neturi būti kliūtis ar kančia savirealizacijai bei pilnaverčiam žmogiškajam bendravimui. Kad pažinimo vedinas keistųsi visuomenės mąstymas, turi būti dirbama nuosekliai kryptingai ir kasdien. Bendruomenės pasirengimas priimti “kitokį žmogų“ turi tiesioginę įtaką psichinei ir socialinei neįgaliųjų vaikų savijautai, ugdo naujosios kartos toleranciją ir garantuoja žmonių su negalia kokybiškesnį gyvenimą visuomenėje.

Mokslinių tyrimų duomenimis ankstyva neįgaliųjų vaikų integracija turi teigiamą įtaką tiek neįgaliųjų vaikų raidai (teigiamai save vertinti, socialiniams įgūdžiams formuotis), tiek nesutrikusios raidos vaikams (vertybinėms nuostatoms ir socialiniams įgūdžiams formuotis ir neįgaliųjų žmonių problemoms suvokti). Bet kokia veikla orientuota į sveikųjų ir neįgalių vaikų bendras veiklas yra aktuali, nes nuo to, kaip vertiname tam tikrus reiškinius, priklauso ir kaip elgiamės. Teigiamos nuostatos lemia įgalinantį, tuo tarpu neigiamos – diskriminacinį santykį į neįgaliuosius.

Šiais metais SADM iš dalies pritarė bendruomenės ketinimams vystyti neįgaliųjų integraciją bei savanorystę ir priemonių įsigijimui skyrė dalinį finansavimą.
Savivaldybės visuomenės sveikatos priemonių paraiškų vertinimo komisija suteikė galimybę pusei poreikį pareiškusių vaikų su raidos sutrikimais išbandyti  Tomatis terapiją. Šia galimybe pasinaudos 5 Fabijoniškių bendruomenės vaikai su negalia.