Tarptautinės vaikų gynimo dienos šventės Fabijoniškėse atgarsiai

2016 gegužės 28 04:57

Mirguliuojančios palapinės, pripučiamos čiuožynės jau nuo ankstyvo ryto traukė praeivių akį ir kėlė susidomėjimą.  Renginio paruošiamiesiems darbams įdėjome daug meilės ir pastangų, todėl kabinome vaikučių piešinius „Nebijok –aš tau padėsiu“ parodai ir su nerimu stebėjome dangų. Džiugino tai, kad visos aplinkybės ir priemonės viršijo mūsų lūkesčius, o aikštėje gausiai susirinkę svečiai kėlė smagų klegesį.

Mažas žmogus – didelis pasaulis… Tokiais žodžiais 2016.05.28 Fabijoniškėse prasidėjo Tarptautinės vaikų gynimo dienos minėjimas. Saulės nutvieksta Fabijoniškių bendruomenės aikštė orkestro melodija džiaugsmingai pasitiko iš visų pusių srūvančią klegančių pabiručių bei jų tėvelių jūrą, kuri staiga nuščiuvo aikštėje nuvilnijus sodriam renginio vedėjo Artūro Sajavičiaus balsui, kviečiančiam dainingai pradėti renginį vaikų Eurovizijos  daina „Kaip gyveni?“ . Išjudintą  bendruomenę Fabijoniškių bendruomenės asociacijos pirmininkas Alvaras Bacevičius  jautriai pakvietė pasidžiaugti galimybe bendrauti nepaisant  jokių kliūčių – nei fizinių nei dvasinių bei pasimėgauti vaikystės džiaugsmais.

Renginyje kiekvienas galėjo surasti sau priimtiną veiklą ar tiesiog atsipalaidavęs pasiklausyti orkestro “Kybartai“, įvairių Fabijoniškių ugdymo įstaigų moksleivių atliekamų dainų, instrumentinių kūrinių, žavėtis vakaro atradimu – trijų sesių Marinos, Larisos ir Julijos grupės „SAULA“ originaliu pasirodymu, šėlti čiuožynėje ar varžytis estafetėse.

Fabijoniškių aikštė kaip skruzdėlynas: kirbėjo, dūzgė, mirguliavo…
Viename aikštės gale galėjai jaukiai įsikūrusiose užimtumo salelėse išbandyti muzikos instrumentus, atsipalaiduoti piešiant ant akmenėlių ar išbandyti savo kūrybiškumą realizuojant  populiarumo susilaukusią Vilmos idėją dekoruoti vienkartines stiklines originaliais ornamentais, keistis su draugu ir pasivaišinti šalta arbata. Taip pat buvo įdomi ir netikėta galimybė susipažinti bei praktiškai išbandyti Brailio raštą.

Ypatingai didžiuojamės ir džiaugiamės savanoriais.  Sportiškiausių šeimų laukė entuziastingai nusiteikęs Sergejaus ir Andriaus  savanoriškas duetas, aplink Delfiną būriavosi norintys užsiregistruoti į estafetes, o Eglei teko iššūkis išbandyti save specialiosios asistentės vaidmenyje.

Fabijoniškių seniūnas Jonas Novikevičius pasidžiaugė klestinčiu mikrorajonu ir entuziastingai palinkėjo, kad šis neeilinis renginys taptų  tradiciniu.

Kuo giliau į aikštę, tuo daugiau… burbulų. Milžiniškų muilo burbulų pūtimo vilionėms neatsispyrė net Vilniaus vicemero Gintauto Palucko šeima.

Pavargę nuo pramogų ar tiesiog panorę išbandyti laimę čia pat galėjo sudalyvauti  loterijoje ir sukirsti ledų porciją ar pasimėgauti cukraus vata.

Labiausiai džiugino širdį tai, kad susirinkę šeimos džiaugiasi betarpišku bendravimu, šypsenomis ir vaikų pakilia nuotaika.

Vakarėjantis dangus priminė, kad metas skirstytis ir tvarkingai palikti aikštę.

Pramogos pramogomis, bet jų tokių ir tiek nebūtų, jeigu ne mūsų rėmėjai.
NUOŠIRDŽIAI DĖKOJAME:
Už priemones, paramą ir socialinį jautrumą:

MG valda
Projektui „Aš už Lietuvą“
SADM už dalinį projekto „Kartu paverskim negalią galia“ finansavimą

TAIP PAT YPATINGAS AČIŪ:
Už vakaro nuotaiką ir ypatingai teisingą požiūrį į gyvenimą –Artūrui
Už organizacinę pagalbą – Fabijoniškių seniūnui Jonui ,  Ingridai.
Už elektrotechninę pagalbą – UAB „Fabeta“ .
Už tai, kad mumis patikėjo –  Akvilei ir Simonui, Karoliui.
Už pritarimą visoms idėjoms, rūpestį, atsakingumą ir operatyvius veiksmus  – Eglei.
Už apgalvotus sprendimus ir situacijos valdymą – Kerniui ir jo visai komandai.
Už širdį glostančias melodijas – orkestrui „Kybartai“ .
Už naują ir originalų požiūrį į literatūros klasiką – Marinai, Larisai, Julijai
Už idėjinį požiūrį, savanorių komandos sutelkimą, estafečių organizavimą – Sergejui.
Už meilę ir rūpestį būnat specialiąja asistente- Eglei.
Už filosofinį požiūrį ir žaismingas estafetes –Andriui.
Už efektyvią registraciją – Delfinai.
Už sugebėjimą ir norą rasti laiko ypatingai “karštame darbymetyje” pasiruošimui, puikiems pasirodymams ir prisistatymui  – Onutei.
Už piešinių konkurso „Nebijok –aš tau padėsiu! “organizavimąL/d. „Karuselė“ ir „Vėrinėlis“ kolektyvams.
Už organizuotumą, deleguotas šaunias darbuotojas, puikiai paruoštus vaikučius ir spalvingus piešinukus – Ramunei ir Gintarei .
Už padovanotą savo savaitgalį tam kad visuomenė susipažintų su gyvenimu šešėlių pasaulyje bei auklėtiniams suteiktu gūsiu gaivaus oro ir galimybe pasirodyti – Jurgitai.
Už vaikučių pasirodymą ir galimybę išbandyti Yamahą –  Pauliui ir Editai.
Už informaciją apie vaikų vasaros poilsį –Živilei.
Už  padovanotą galimybę vaišintis arbata iš autoriniais piešiniais padabintų puodelių –  Vilmai.
Už palapinės statymui paaukotą savaitgalio rytą, o jos surinkimui-vakarą  bei užfiksuotas akimirkas –Liutaurui.
Bei visiems visiems atėjusiems ir kitaip prisidėjusiems…
Renginio akimirkos: