Sveikuolių šeimos dienoraštis 2013

2013 gruodžio 23 09:26

„SVEIKUOLIŲ ŠEIMOS
DIENORAŠTIS 2013“- DANTUKUS VALYTIS SMAGIAU SKAMBANT MUZIKAI
Vaikų dantų ėduonis Lietuvoje pasiekė epidemijos lygį: tyrimai rodo, kad apie 90 proc. šešiamečių turi ėduonies pažeistus dantis. Tarkim,
Švedijos rezultatai kardinaliai priešingi: ten 90 proc. vaikų auga sveikais dantimis.

Nors tėvai vis dar įsitikinę, kad dantų gedimą lemia genetiniai veiksniai, mūsų kaimynų pasiekti rezultatai paneigia šiuos mitus:
dantų sveikata labiausiai priklauso nuo to, kaip kokybiškai prižiūri dantis ir kaip maitiniesi.

2013-11-18 Vilniaus miesto savivaldybėje Fabijoniškių bendruomenės asociacija pristatė tris mėnesius trukusį Vilniaus m. savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo programos dalinai finansuojamą projektą “Sveikuolių šeimos dienoraštis”, kuriuo buvo siekiama paskatinti vaikus skirti daugiau dėmesio dantų valymui.

Vykstant projektui šešiuose Vilniaus Fabijoniškių mikrorajono vaikų darželiuose gydytojai odontologai ir į pagalbą pasitelkti savanoriai mokė vaikus teisingai valyti dantis, pateikė žinių apie mitybą ir burnos higieną.

Per tris mėnesius užsiėmimuose dalyvavo apie 300 vaikų, kurie ne tik mokėsi valytis dantis grojant muzikai, bet ir piešė, kūrė skanduotes, savarankiškai atliko eksperimentus susijusius su burnos higiena, gelbėjo fėjas.